Německá literatura v českém jazyce v roce 2019

Život je příliš krátký na to, abyste četli špatné knihy.

Německá literatura v českém jazyce v roce 2019

Sem a tam. Překladatelský čtvrtek v knihovně. Moderátorka Tereza Semotamová a překladatelka Jitka Nešporová vystoupí ve čtvrtek 23. ledna 2020 v 19.00 hodin v Goethe-Institutu na Masarykově nábřeží 32 v Praze 1.

Knihovna Goethe-Institutu slouží různým setkáním. Příkladem pro to jsou čtvrteční odpoledne, při kterých se společně s překladateli, nakladateli a zajímavými hosty věnujeme nově vydaným překladům německé literatury. Jitka Nešporová a Tereza Semotamová bilancují uplynulý rok německé překladové literatury. Co vyšlo? Co naopak nevyšlo? Diskuse pro všechny, co nestíhají sledovat knižní novinky, ale chtějí být v obraze.

Jitka Nešporová
Je redaktorkou internetového literárního časopisu iLiteratura.cz. Překládá současnou německy psanou prózu, mj. texty stipendistů Pražského literárního domu autorů německého jazyka, knihy Gunthera Geltingera, Catalina Doriana Florescu, Vey Kaiser, Angeliky Overath a Lea Tuora. Kurátorkou projektu Sem a tam a zároveň moderátorkou je překladatelka a spisovatelka Tereza Semotamová.

Více informací naleznete na webových stránkách Goethe-Institutu.